Česká verze |Deutch version |English version

 

Ubytování

Vybrat si můžete z 19 dvoulůžkových a 7 třílůžkových pokojů s celkovou kapacitou 63 lůžek včetně čtyř přistýlek.

 

Sport a zábava

Benešov a jeho okolí je vyhlášenou oblastí volnočasových aktivit s řadou sportovních a zábavních příležitostí.

 

Salonek

Součástí hotelu je pět konferenčních místností s moderním vybavením - konferenční sál s kapacitou až 120 osob, dva salonky pro až 30 osob a dva nové salonky pro 8-10 osob.

 

Restaurace

Kvalitní ubytování musí doplnit gastronomie na vysoké úrovni.
Hotel ATLAS - Hotel v srdci Benešova

Atlas byl mýtický obr, který na své šíji nesl celou nebeskou klenbu.

Hotel Atlas dnes se stejným nasazením zvedá na vysokou úroveň hotelové a další doplňkové služby v samém centru Benešova.

Pro turisty, obchodní cestující, účastníky firemních akcí ale i pro každodenní návštěvníky jsme vytvořili přátelské a současně profesionální prostředí, ve kterém se o vaši pohodu postará kvalitní hotelový servis.

Přesvědčte se sami!

 


 

HISTORIE

Hotel Atlas má za sebou sice teprve čtvrt století existence, ale za pozornost stojí i historie místa, na kterém stojí.

Postaven byl na počátku devadesátých let minulého století a jako hotel byl nejprve provozován pod názvem Mojmír. Benešovská společnost Quo ho zakoupila v roce 1998 a dala mu jméno Atlas, pod kterým ho znáte dodnes.

I když hotel není starý, snaha majitele o neustálé zdokonalování služeb a technických parametrů budovy vedla už ke třem zásadním přestavbám a rekonstrukcím. V první fázi v roce 2004 dostal novou tvář vstup do hotelu, recepce a hotelové restaurace. O tři roky později došlo k důkladné přestavbě pokojů včetně koupelen a v roce 2014 přišla na řadu úspora energií - hotel Atlas má nové zateplení, kotelnu a zařízení pro solární ohřev.

K velkým devizám hotelu Atlas patří jeho strategické umístění v Tyršově ulici, v centru města a současně na dohled od autobusového a vlakového nádraží. Tyršova byla vždy hlavní ulicí Benešova, a to i v době, kdy pod jménem Zámecká představovala hlavní tepnu mezi městem a zámkem Konopiště.

To už ale uběhlo několik staletí benešovské historie. Na počátku byl opevněný dvorec na žulovém ostrohu, který se dnes nazývá Karlov. Dvorec už patrně ve 2. polovině 11. století založil jistý Benedikt (Beneš), který dal místu budoucí jméno. Stalo se hlavním sídlem pánů z Benešova až do r. 1318, kdy získali nedaleký hrad Konopiště a dvorec opustili. U dvorce vznikla postupně osada, v roce 1327 poprvé připomínaná jako městečko a o dvě století později v roce 1512 už jako město s centrálním tržištěm v místě dnešního Masarykova náměstí.

V pohusitské době se Benešov postupně zařadil mezi nejvýznamnější města v Čechách a zejména díky piaristické koleji se stal centrem kultury a vzdělanosti. Rozvoji Benešova napomáhalo již od 1. poloviny 18. století poštovní spojení s Prahou a dále železniční trati z Prahy přes Benešov do Českých Budějovic. Od konce 19. stol. se stal dodnes nejznámějším majitelem panství a zámku Konopiště následník trůnu František Ferdinand d´Este. Ten také dodal důležitosti Zámecké ulici, dnešní Tyršově, na které najdete hotel Atlas.

fotobenesov

Zdroj: www.fotohistorie.cz